Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Особливості визначення місця постачання окремих послуг.

       Сьогодні існує безліч можливостей співпраці між представниками вітчизняної бізнес – спільноти з зарубіжними партнерами.
 
       На практиці досить часто надаються різноманітні послуги нерезиденту українськими підприємствами і, звичайно, такі операції  мають свої особливості оподаткування.
 
       Зокрема,  порядок обкладання податком на додану вартість операцій з реалізації послуг нерезиденту залежить саме від місця постачання цих послуг. 
 
       В наш динамічний час, коли значним попитом користуються послуги з надання консультацій з питань інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем, є актуальним питання щодо оподаткування саме таких операцій.
 
       Розглянемо випадок, якщо суб’єкт господарювання – платник ПДВ надає нерезиденту рекламні, консультаційні послуги або послуги з  розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, а також надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем на території України. 
 
       По перше, нагадаємо, що п.п.14.1.185 п.14.1 ст. 14  Податкового Кодексу України визначає, що до операцій з постачання послуг відноситься будь – яка операція крім постачання товарів, передачі права на об'єкти інтелектуальної власності або нематеріальних активів, а також послуги, які споживаються в процесі вчинення певної дії або впровадження певної дії.
 
       Об'єктом оподаткування податком на додану вартість є  операції платника податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (п.185.1 ст.185 ПКУ).
 
       Проте, пункт 186.3 статті 186 ПКУ визначає, що при наданні окремих видів послуг є певні особливості у визначенні місця постачання.
 
       Так, місцем постачання вищенаведених послуг є місце, в якому отримувач послуг (нерезидент) зареєстрований як суб'єкт господарювання (п.186.3 ст.186 ПКУ).
 
       Отже, операції з надання вказаних послуг нерезиденту на території України не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
 
 
З повагою, керівник податкового та митного департаменту
 
Наталія Cухарева