Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Партнер ID Legal Group Олег Добровольський бере участь в робочій групі щодо опрацювання законопроектів щодо відповідальності за незаконне збагачення

При Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності створена робоча група з опрацювання проектів законів України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення. Очолює робочу групу народний депутат України Валерій Карпунцов. До її складу увійшов і партнер юридичного об’єднання ID Legal Group Олег Добровольський.

За його словами: «Під час останнього засідання ми обговорювали пропозиції та ініціативи, що спрямовані на включення нової редакції статті щодо незаконного збагачення в контексті рішення Конституційного суду. Ми маємо розробити такі пропозицій, які будуть подані до ВР для включення до фінального консолідованого законопроекту».

Нагадаємо, Конституційний Суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст. 368-2 КК України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

28 лютого у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110).

До президентського законопроекту народні депутати подали альтернативні ініціативи – наразі зареєстровано 12 законопроектів від парламентарів. Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності визначений для цих законопроектів як головний.

7 березня президент України П.Порошенко закликав Верховну Раду невідкладно ухвалити нову редакцію статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності визначено для цих законопроектів як головний.

До роботи у робочій групі вже долучились:
Постійний представник ВРУ у Конституційному Суді України, професор, академік НАН України Селіванов А. О., Народні депутати України, Посольство США в Україні, Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні, Верховний Суд, Генеральна прокуратура України, Служба безпеки України, Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Державна прикордонна служба України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Міністерство юстиції України, Національна академія правових наук, КНУ ім. Тараса Шевченка, Національна академія прокуратури України, НЮУ ім. Ярослава Мудрого, Національна академія внутрішніх справ, Національна асоціація адвокатів України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, ВГО «Асоціація правників України», Аналітичний центр «Український інститут майбутнього.