Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Робоча зустріч в ДФС, як засіб врегулювання спорів у відносинах з контролерами. Як організувати та досягти результату? – Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

В своїх публікаціях ми неодноразово зверталися до тем порозумінь з фіскальними органами. В нашому Блозі практичні поради давались, передусім стосовно подання письмових заперечень на акт податкової перевірки, адміністративного та/або судового оскарження рішень та ряд інших.

Наразі ж розглянемо правовий механізм, коли підприємство вправі скористатись перевагою і відстояти свою думку у межах термінів здійснення перевірки та запобігти негативним наслідкам саме до отримання та підписання акту перевірки.

Як це зробити, запитаєте Ви? Адже, у більшості випадків доводи фіскалів-ревізорів, викладені в акті, обурюють своєю поверховістю та невідповідністю нормам законодавства, але так або інакше результат прогнозований, а саме – значні донарахування.

Із здобутого досвіду можемо стверджувати, що, у разі неоднозначної думки з приводу встановлених під час перевірки порушень, домагайтесь на проведення робочої зустрічі з фахівцями фіскальної служби, до того ж такі права закріплені Наказом №22 від 31.07.2014 року, зокрема пунктом 1.5 цього наказу.

Тепер детальніше.

Першочергово, підприємству або представнику слід звернутись із письмовою пропозицією, тобто з ініціативою про проведення такої робочої зустрічі. В листі варто зазначити: місце проведення, дату та час. При цьому, необхідно це зробити не пізніше ніж за три робочі дні до завершення перевірки.

Крім того, у Вас є беззаперечне право бути присутнім під час проведення такої зустрічі та висловити свою точку зору щодо встановлених під час перевірки порушень членам комісії. Серед яких, як правило, присутні не лише аудитори, які очолюють перевірку, а й посадові особи юридичного підрозділу, а також фахівці з перевірки якості аудиту фіскального органу та інші.

І найголовніша порада, супроводжуйте всі Ваші пояснення первинними документами. У такому випадку, в переважній більшості, наслідком зустрічі має стати позитивне вирішення спору на вашу користь.

В свою чергу, податківці повинні скласти протокол, в якому має бути викладена позиція підприємства та посадових осіб ДФС, а також підсумок обговорення за результатами такої зустрічі. За необхідності отримати його копію можливо через запит на публічну інформацію.

І наостанок, бажаємо Всім успішного проходження податкової перевірки!А також маємо надію, що наш матеріал слугуватиме інформаційним підкріпленням для всіх платників податків, які чекають в майбутньому на перевірку.