Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Кого звільнили від сплати податку на землю та нерухомість, – Євгеній Волик, податковий консультант ID Legal Group для видання «Юрист&Закон»

Стаття опублікована у журналі «Юрист&Закон» № 19

Для певної частини населення скасували зобов’язання зі сплати податку на нерухомість та земельного податку. Згідно із законопроєктом № 7632 українці матимуть змогу не сплачувати зазначені податки до завершення бойових дій, проте є деякі нюанси: не всі зможуть скористатись такою змогою та звільнення працюватиме в різні терміни. Головне, що від сплати податку звільнятимуть власників житлової та нежитлової нерухомості незалежно від статусу (фізична або юридична особа).

Від сплати податку на землю звільняють власників земельних ділянок, які розташовані на тимчасово окупованій території або в зоні проведення бойових дій.

Водночас законом передбачено такі терміни звільнення від сплати податку:

  • для фізичних осіб:

– з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року;

– з 1 січня 2023 року по останній місяць, у якому закінчиться активна фаза бойових дій або окупація;

  • для юридичних осіб:

– з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року;

– з 1 січня 2023 року по останній місяць, у якому закінчиться активна фаза бойових дій або окупація.

Звільнено від сплати податку на нерухомість власників нерухомого майна (житлового або нежитлового), що розташоване на окупованій території або в зоні бойових дій.

Податкові канікули із земельного податку можуть пролонгувати громадянам в індивідуальному порядку за умови, якщо земельна ділянка містить вибухонебезпечні снаряди. У такому разі власнику необхідно звернутись із заявою до місцевої ради.

Слід звернути увагу, що терміни для фізичних та юридичних осіб різняться:

– фізичних осіб – підприємців звільнено від сплати податку на житлове майно за 2021 та 2022 рік повністю, а в 2023 – по останній місяць (включно), у якому закінчиться активна фаза бойових дій або окупація;

– юридичних осіб звільнятимуть від cплати податків за житлову та нежитлову нерухомість із 1 березня по 31 грудня 2022 року. У 2023 році – по останній місяць (включно), у якому закінчиться активна фаза бойових дій або окупація. Для фізичних осіб терміни для податку на нежитлову нерухомість діятимуть так само, як і для юридичних осіб.

Території, для яких діятимуть зазначені канікули, затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 р. № 309, податкова їх застосовуватиме в повному обсязі.

 

З повагою,

Євгеній Волик

податковий консультант

ID Legal Group