Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Повернення «довоєнного» оподаткування, – Євгеній Волик, податковий консультант ID Legal Group для видання «Юрист&Закон»

Стаття опублікована у журналі «Юрист&Закон» № 11

Міністерство фінансів України готує законопроект № 8401, яким вноситься ряд змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо скасування пільг для бізнесу в умовах воєнного стану, в тому числі законопроект №7137-д та №2260-IX.

Переважну кількість пільг, які були прийняті в перші місяці війни, уже скасовано. Ініціатором до законопроекту № 8401 став Міжнародний валютний фонд.

Прогнозується, що станом на 1 липня 2023 року буде скасовано дію деяких норм законодавчих актів, які були запроваджені на період дії воєнного стану та/або до його закінчення в Україні.

Законопроектом пропонується внести такі зміни:

  • анулювання спрощеної системи оподаткування ІІІ групи із застосуванням ставки 2% від суми доходу для фізичних та юридичних осіб;
  • скасувати податкові канікули для платників податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування І та ІІ групи шляхом відновлення сплати єдиного податку;
  • розпочати проведення документальних перевірок;
  • відновити штрафні санкції за несвоєчасну, не повну або за несплату єдиного соціального внеску;
  • відновити штрафні санкції для платників податку, які порушують порядок використання РРО/ПРРО.

В той же час, аграрний сектор виступив проти скасування зазначених податкових пільг для підприємців, які були запроваджені минулоріч у зв’язку із російською агресією.

Проте законопроектом все таки передбачено пом’якшені умови до перелічених змін. У разі перевірки при виявлені недоплати або несплати відповідної суми податкового зобов’язання, суб’єкт господарювання має термін у 30 календарних днів заплатити заборгованість до державного бюджету, щоб уникнути нарахування штрафних санкцій та пені.

 

З повагою,

Євгеній Волик

податковий консультант

ID Legal Group